Na tomto blogu najdete články k výuce

1. hodina numerologie

28. září 2009 v 11:02 | Alex |  Numerologie
Budeme se zabývat teoretikou, potom bychom mohli trošku naťuknout praktiku, ale tu bych si nechala až na druhou hodinu :)


Začneme metodami numerologie... Je důležité, abyste věděli, jak něco funguje a na jakém principu je založeno dřív, než to začnete používat. Numerologie je obecně velmi lehká, stačí umět počítat do 50 - vyšší číslo mi prozatím nevyšlo. Nejvyšší bylo myslím 45. Musíte si toho hodně zapamatovat.. Nesnažit se to "našprtat", protože to po době znovu zapomenete. Zapamatujete si to tím způsobem, že to budete stále procvičovat. Nemusí to být sáhodlouhý článek na čtyři stránky (a já už ho i četla), stačí, když si zapamatujete hlavní body, které budou obsahovat všechno, co tam je. Ale k tomu později.
Jak už víte, nebo nevíte, v numerologii, už podle názvu, se bude pracovat s číslicemi. Ty budeme příští hodinu vkládat do mřížky a budeme se snažit zjistit o tom člověku nebo sami o sobě víc.
Abych teda přešla do obecného.
Na světě exituje mnoho numerologických metod. Od datumu narození, numerologického jména a jiných. Některé jsou i dost kruté, např. Africké metody, ale všechny nám poskytují informace o (vašem) životě. Pomocí numerologie můžeme určit potenciál určitých životních situací. Je to to, co je nám dané a nemůžeme to změnit. I když slýcháváte, že osud si můžete vybrat sami, stejně ho máte nalajnovaný. A je jedno, jestli k němu přijdete po rovné cestičce, nebo oklikou.

Druhy numerologie (tohle budu zkoušet)

Kabala a numerologie - kabala je hebrejský systém vědění
- za písmena se dosazují čísla, aby se docílilo odhalení jejich skrytého smyslu
- kabala má 22 písmen (mnoho lidí, co ji používalo si často měnilo významy jmen zajímavost)
- používá se hlavně v proroctvích

Esoterická numerologie - všímá si spojistostí mezi lidským potenciálem a nekonečným potenciálem, měsícem, hvězdami a naší sluneční soustavou a jinými slunečními soustavami
-esoterikové pronikají do hlubinmysli
-esoterici často byli velcí objevitelé, vynálezci..

Africké věštění - díky této metodě člověk většinou hledá jasnou odpověď na položenou otázku
-používá se mnoho pomůcek, ze kterých se "čte" (v minulosti obvykle zabili zvíře, vytrhli mu vnitřnosti a odpověď na danou otázku "přečetli" ze střev trochu nechutná zajímavost)
- s vnitrnostmi často bývají spojeny instinkty (proto se například říká, že někdo něco cítí ve střevech)

Čínské věštění - metoda I ťing neboli "Kniha proměn" byla sepsána před 3000 až 5000 lety, je stále populární
-pracuje s větévkami řebříčku nebo s mincemi
-tato kniha zahrnuje všechny prvky mysli, těla a duše, je založena na 64 věšteckých vzorcích buďte rádi, že numerologie jich má jenom pár a jsou lehko zapamatovatelné

Tibetské věštění - známá je metoda, při níž se na kousky papíru napíší všechny možné odpovědě na různé otázky, obalí se těstem a vloží do tibetské mísy, ve které se kuličky neustále promíchávají
- tazatel v duchu položí svoji otázku a vytáhne si kuličku
- aby se potvrdila správnost, tak se může tento proces několikrát opakovat (samozřejmě se stejnou otázkou)
- další metoda je vrhání kostek

Pythagorejská metoda - je založena na číslech od jedna do devíti
- tuto metodu budeme používat
- nedozvíte se jen o sobě, ale můžete pomocí čísel a jednoduchý vzorců docíli toho, že budete vědět, v jakém světě žijete, kdy se co stane atd.. (nebudou to však až tak jasné odpovědi)

(konec věcí na zkoušení)

Obecně o numerologii

Každé číslo vibruje nějak jinak. Každé číslo má tedy svou osobní vibraci. Díky těmto vibracím nám čísla určují, jaký jsme měli život a jaký jej budeme mít. Neurčuje se to úplně přesně.. např. vám to neřekne, že v mládí jste měli rádi jablka, nebo že jste byli na něčem závislí. Ale bere to hlavně vztahy, psychiku, vytrvalost a mnoho jiných věcí.. O tom se ale budeme bavit až příští hodinu :D

PS: Astrologie se bude probírat až budeme mít za sebou základy numerologie
 


Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 28. září 2009 v 12:44 | Reagovat

Promiň mi tu drzost, nicméně - jaký vztah má probohy věštění z vnitřností a numerologie?

2 Alex Alex | 28. září 2009 v 13:05 | Reagovat

[1]: V pořádku, kdo se nezeptá, nic neví :)

Víš, tady jde o to, že potřebujeme vědět aspoň nějaké obecné základy, abychom věděli, jaké různé druhy jsou a to věštění z vnitřností není až zas tak věštění, spíš je to čtení.. Mnoho jsem o tom nečetla, takže o tom moc nevím.. Každopádně to považuju za základ, abychom věděli, kde se co praktikuje.

V případě nějakých nejasností se ještě klidně zeptej :)

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 29. září 2009 v 23:19 | Reagovat

[2]: nejde ani tak o nejasnosti, ale o to, že numerologie je číselná věda a věštění či čtení z vnitřností s čísly nemá co do činění, proto se ptám proč ho řadíš mezi numerologické praktiky;)

4 Dajna Dajna | E-mail | Web | 7. října 2009 v 15:26 | Reagovat

hm, nechapu co tu řešíte, ale jedno vím určitě, já se chci naučit všeno o magii a okolo toho, ale jako toho si  moc nezapamatuju s tohohle toho protože je toho moc. jako myslil numerologii a ktomu ještě "normální" škola, tak se ptám, jak se to proboha mám všechno naučit? ohledně numerologii.

5 Dajna Dajna | E-mail | Web | 7. října 2009 v 15:26 | Reagovat

a taky mi neleze to "věštění"

6 Dajna Dajna | E-mail | Web | 7. října 2009 v 18:37 | Reagovat

ehm co sem napsla v

[4]: tak to nereste

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama