Na tomto blogu najdete články k výuce

Pravidla bílé magie

23. září 2009 v 20:56 | Alex |  Magie v praxi + druhy magie
Vysvětlivky k textu:

Psané tučně znamená, že je to důležité pravidlo
Psané kurzívou jsou mé osobní dodatky
Psané indexy znamená, že jsem to už vyzkoušela na sobě - takže tam budou různé rady pro využití atd..

Tak hurá na to :D


1. Nikomu neškodit. Tato zásada má svoji tradici. Kosmický zákon trojnásobné odplaty vychází z pravidel, že vše, co uděláme, se nám trojnásobně vrátí. Přitom nezáleží, zda šlo o negativní nebo pozitivní magii. Radila bych dodržovat!! Platí to i v normálním životě... Když uděláte něco, je jedno jestli dobrého nebo zlého, vrátí se vám to 3x..

2. Nechat působit magii. Většina rituálů přináší zjevné výsledky až po určité době. Proto se zdá, že vykonaný rituál nemá žádnou časovou ani prostorovou souvislost, ale okolnosti v určitý čas vyplynou z normálního průběhu věcí. Tím chci říct, že když provedete nějaké zaříkání, tak se výsledek nedostaví hned... Musíte být trpěliví. Vše má svůj čas. U té poslední věty... Jde tam o to, že když vykonáte ten rituál, tak nemáte očekávat výsledky hned... Když ten den/doba nastane a to kouzlo/zaříkávání nebo cokoliv, co jste prováděli, dospěje do stádia, že se "objeví", tak si budete myslet, že to vyplynulo z normálního průběhu věcí kolem vás.

3. Magie vyžaduje určitou námahu Výsledek ritulu závisí především na našem osobním nasazení, na energii, době a pozornosti. Rituály násobí a usměrnují kosmické síly. Kdo vykonává rituály povrchne anebo bezmyšlenkovitě, zrakcuje dobu rituálu a nikdy nevyvolá dynamickou koncentraci sil. Myslím si, že pokud se na věci s magií necítíte, měli byste si třeba odpočinout a začít, když budete mít sílu, náladu a budete se plně soustředit.

4. Tento bod můžeme přeskočit - týká se ohledně výběru a hledání pomůcek - pro teď nás to nemusí zajímat.

5. Duchovní soustředěnost na rituál. Pro nás je to v této době ještě nevýznamné, ale později, až dospějeme do fáze, kdy budeme vykonávat rituály, se nám to bude hodit. Mág musí udržovat sebe i magické pomůcky v čistotě a pořádku. Měl by být seznámený s průběhem rituálu, zbavit se nečistých myšlenek a držet se cíle, který si vytyčil. Kdo ztratí soustředění, síly se rozptýlí a rituál nebude působit. Soustředěný a disciplinovaný duch působení rituálu zesílí.

6. Magie není jen vážná Je to také radostná jednota našeho vědomí a základních životních sil. Je u ní mimořádně vážná koncentrace, ale neměl by chybět popěvek nebo tanec, pokud mohou dopomoci k úspěchu.

7. Magie je víra v sebe i rituál Pokud se magii naučíte skutečně ovládat, je ve vašich rukou obrovská síla. Málokdo si ji umí představit, stejně tak jako si nedokážeme představit, jak vypadá třeba nukleární reakce. Místo nukleární reakce si třeba zkuste představit, jak vypadá černá díra. Nejsou důkazy o tom, jak by vypadala.. Ale každý, kdo má trochu trpělivosti, píle a rozumu, se naučí s její pomocí měnit svůj život. Můžete změnit životy i jiným, jak k horšímu, tak i k lepšímu. Můžete jim pomoct, nebo uškodit, ale ke škození se bílá magie NEPOUŽÍVÁ, to si pamatujte. Stačí mít otevřenou mysl a přijmout skutečnost, že ve universu je mnoho sil, které nám mohou být prospěšné, aniž bychom chápali jejich podstatu.

8. Jasný cíl je klíčem Mág/čarodějnice musí přesně vědět, čeho chce dosáhnout a na svůj cíl soustředit všechnu pozornost a síly. Kdo to neudělá, ničeho nedosáhne. Při každém rituálu je zapotřebí mít živou představu, jak by bylo cíle už dosaženo, tedy přesně a jasně vizualizovat (vidět), jako by se přání už uskutečnilo. Budete to potřebovat, radila bych už trénovat předem :D.

9. Magie je dynamická síla.. Bez dynamičnosti je magie odsouzena k neúspěchu. Je to hnací síla našeho vesmíru a proto se musí vykonávat s dokonalou odevzdaností. Všechny magické cíle musí vycházet s odevzdanosti a laskavé podpory - k rodině, lidstvu, přátelům, vesmíru, světu a k sobě samému.

10. Koncentrace Myšlenka soustředěná na jediný cíl je základem pozitivní magie. Kdo se připravuje poctivě na rituál a udělá všecny potřebné kroky, rozvíjí zároveň systematicky svou koncentraci duševních sil. Když si člověk narychlo zapálí svíčku, nemá to nic společného s magií, protože se mu nepoadří zkoncentrovat a nasměrovat síly. Musí se naprosto soustředit, oddat ritálu a odevzdaně ho připravit a vykonat. Jen tak vytovří potřebnou koncentraci. Je zde míněno, že je nejlepší rituál připravovat, když na ni nemyslíte, nepouštět si k tomu písničky, úplně si vyprázdnit hlavu a počkat, až bude všude klid (např. v bytě, domě.. nejlepší bude, když si počkáte, až nikdo nebude doma)

11. Síla magie.. Existující síla, která je skryta v nás, předmětech, v okolí, k dosažení cíle nebo jeho změny.
- podle symbolického významu lze různé předměty vzájemně kombinovat nebo nalézat jejich vzájemnou souvislost.
- duchovní koncentrací je možno symbolická silová pole nasměrovat k určitému cíli
- předměty v našem okolí mají svůj hmatatelný a symblický význam.

12. Symboly.. Vše co je při rituálu používané, symbolizuje nějkou energii, která je v jiné dimenzi. Jestli je mág skutečně v kontaktu s touto zlváštní energií a je schopen provozovat magii, závisí na tom, jak dobe chápe reprezentativní symboly, které jsou používány v našem světě. Proto je důležitou součástí cvičení studium těchto rituálních symbolů nebo meditace o nich.

13. Negativní magie Předchozí uvedená magická pravidla vycházejí z toho, že magie spočívá v odevzdání se a patří k božským uměním. Zcela jinak je to u negativní magie. Jejím cílem je zničení, kletba, vyvolání zla, chaosu, působení bolesti. Chci, abyste to věděli, protože touhle magií se v mých předmětech zabývat NEBUDEME

Pomůcky: K čarování se používá většinou - olář, číše, athame (rituální nůž), hůlka, kadidlo nebo vykuřovadlo či kvalitní vonné tyčinky, misky na sůl, vodu, pak symboly zastupující živly, a další předměty a symbloy podle svého cíle, přání a druhu živlu. Nástroje jsou pouze katalyzátory, které pomáhají zaměřit se na cíl pomocí soustředění síly čtyř živlů - stavebních kamenů na dosažení požadovaného výsledku. Vysvětlení slova katalyzátor najdete na wikipedia.cz

Kdy provádět rituály - k rituálům by mělo djít, kdykoliv kdy cítíte potřebu. Rituálům byste se měli věnovat, když nebudete nikým vyrušování nebo přistiženi, kdy se budete cítit naladěni a schopni soustředit se na daný postup. Magie v zájmu zisku, přírůstku nebo něčeho, co chcete zvětšit, je za přibývajícího měsíce. Magie, která má něco odebrat, zmenšit ... je vhodná za ubývajícího měsíce. Nejvhodnější čas na provozování magie je ten, kdy ji opravdu potřebujete. Jenom tehdy budou vaše přání silná, aby se kouzlo mohlo podařit. Pokud provádíte kouzlo, které se má provádět v rituálním prostředí, použijte období "mezi časy" (např. soumrak, půlnoc, úplněk), abyste dosáhli co nejmocnějšího účinku.

Předem se omlouvám za gramatické a pravopisné chyby.. je to přepisované xD

Při nějakých nejasnostech máte možnost se mě zeptat na hodině. Kdybyste chyběli, tak to stačí napsat sem :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama