Na tomto blogu najdete články k výuce

Říjen 2009

Astrální cestování - trénink 1. část

25. října 2009 v 11:10 | Asëinë |  Astrální cestování

Relaxace

Musíte se naučit a zcela zvládnout cvičení pro úplnou relaxaci těla. Jestliže již nějaké takové znáte, může být upraveno pro naše potřeby.

Sedněte si nebo lehněte a uvolňujte se. Začněte s chodidly - napněte je a uvolněte. Pokračujte lýtky, stehny, kyčlemi, břichem, hrudi, pažemi, krkem a tváří dokud celé vaše tělo není naprosto uvolněné. Zkoumejte je několik minut a ujistěte se, že vaše svaly zůstávají uvolněné.

Mimochodem hluboká fyzická relaxace je základem ke stavu transu, takže vlastně hluboká relaxace vyvolává stav transu. Jakmile jste jednou ve stavu transu,projekce astrálního těla je poměrně snadná.


Rozjímání

Když začnete s meditací, budete sužování myšlenkami vaši povrchní mysli, jež funguje jako obrovský záznamník. Obsahuje zprávy, připomínky, nutkavé myšlenky, problémy k vyřešení, nevyřešené spory apod.
Je věčně zaměstnaná, nikdy neodpočívá, myšlenky, myšlenky, myšlenky, jedna za druhou, všechny vyžadují vaši pozornost.
Než se pokusíte očistit svou mysl pomocí dechového cvičení ( to proberu příště), je moudré vypořádat se s těmito povrchními myšlenkami, a to tak, že o nich budeme uvažovat.
Pohodlně si sedněte, proveďte relaxační cvičení a přemýšlejte, nic víc, pouze přemýšlejte. Vyhledejte nejnaléhavější myšlenku ve vaši mysli a pokuste se ji prozkoumat, vyřešit a porozumět ji.

Kameny

25. října 2009 v 10:52 | Asëinë |  Věštění
Než zase napadne spousta sněhu a vy stěží budete moct najít venku nějaký kamínek, tak ještě do výuky zahrnu tohle.

Váš první úkol je samozřejmě sehnat nějaký kamínek (nejlépe nějaký venku). Kamínkem myslím vážně kamínek, tak ne že si donesete několika kilový šutr, protože s ním budete "házet". :)

Druhý úkol je, vzít nějaký větší papír a nakreslit si na něj kruh. Kruh si rozdělíme na 3 nebo 4 části.

Pokud máme 3 části napíšeme si do něj ANO, NE a MOŽNÁ.

Pokud máme 4 části napíšeme ANO, NE, MOŽNÁ, NEVÍM nebo ANO, NE, SPÍŠE ANO, SPÍŠE NE.

Když máme hotové i tohle, vezmeme si kámen. Položíme otázku, zavřeme oči a vhodíme ho do kruhu. No a pak už se jen podívejte co vám vyšlo. :)

Ale neptejte se 2x na stejnou otázku za sebou nebo spíše za den.

Telepatie - 3. hodina

25. října 2009 v 10:46 | Asëinë |  Telepatie
Váš úkol:
Se svým kamarádem/parťákem si k sobě sedněte zády (né přes půl místnosti, ale zase blízko k sobě). Tentokrát nebudete hned zavírat oči, ale vezměte si obě/oba tužku a papír.

Domluvte se co budete kreslit (buď zvíře nebo geom. symboly). Vy začnete - nakreslíte zvíře nebo symbol na papír (parťák se samozřejmě nesmí dívat.. pořád je poctivě zády.)

Když je váš výtvor hotov (nemyslím to tak doslova, ne že budete kreslit jelena dvě hodiny.. To by pak stěží šlo.), tak zavřete obě/oba oči a snažte se přesnou podobu toho co jste nakreslili přenést ze své hlavy do hlavy parťáka.

Ten/ta ať potom nakreslí to co viděla ve své hlavě.. Pak své výtvory porovnejte.


Telepatie - 2. hodina

25. října 2009 v 10:41 | Asëinë |  Telepatie
Váš úkol:
Se svým kamarádem/parťákem si k sobě sedněte nebo lehněte, tak abyste u sebe měli hlavy. Zase oba/obě zavřete oči.
Vy si představujte v hlavě nějaké číslo..Opět platí.. Vidět, cítit, ..

1. Poprvé zkuste číslo od 1 do 5.
2. Poté už zkuste od 1 do 10.
3. A pokud se povede i to zkuste od 1 do 10.

Na každý z dalších bodů přejděte až když budete vědět, že se předchozí pokusy zdařili.

RADA: Nemyslete na číslo, které je Vaše šťastné či oblíbené.. To většinou parťák ví a řekne ho jako první aniž by se o telepatii snažil

Nezkoušejte to víckrát než 3x denně.

Elfové

25. října 2009 v 10:37 | Asëinë |  Magičtí tvorové

ElfovéElfové jsou bytosti, o kterých pocházejí zmínky pravděpodobně od starogermánů. Samozřejmě díky knihám a příběhům o nich, vzniklo taky mnoho druhu elfů a každý si je představuje jinak.
Ale to co mají společné je spojení s lesy a přírodou.

Většinou se pojmem elf označují zároveň i víly, skřítci, apod. Což není tak úplně správné.

Ti naši elfové, o kterých chci ale mluvit já, jsou malého vzrůstu. A dají se dobře rozeznat díky špičatým, nebo alespoň zvláštním, uším. Povětšinou mají i křídla. Jsou to bytosti dobré a "čisté", proto jsou nejčastěji spojovány se světlými (hlavně bílou) barvami.

Další věc s nimi spojená je ta, že na obranu používali luky a šípy - ovšem bojují jen velmi výjimečně a neradi.

Jinak jak už jsem řekla, díky spojení s lesem, jsou považovány za jakési ochránce lesů a spolupracují s živly.

Zajímavost: V elfském jazyce vznikají i teď písně. :)

Lektvary (připomínám úkol)

25. října 2009 v 10:29 | Asëinë |  Lektvary
Váš úkol zadaný již před 14 dny

Vymyslete své kouzlo.. (Myslím tím jenom kouzelnou formuli.. né i věci k němu potřebné.)
Je jenom na Vás jestli to bude kouzlo lásky, na počasí, k učení, štěstí.. No prostě na výběr je toho myslím dost. :)
Také je vaše věc jestli se bude rýmovat nebo ne a jak bude dlouhé, ale ať je minimálně na 4 řádky.

(Pokud budete chtít s úkolem pomoc - třeba kouzlo zkontrolovat nebo tak, než bude podle Vás úplně hotové tak napište.
Jinak hotová kouzla můžete posílat během týdne na můj e-mail Aseine@seznam.cz )

------------

Stále mi ho nikdo neposlal, takže máte poslední šanci poslat ho na můj e-mail do úterý (nebo pokud vám to nejde vymyslet mi napsat na ICQ). Jinak vám garantuji, že budu pekelně naštvaná a nemá cenu, abyste do mých hodin chodili :)

Duchové - příběh 2

25. října 2009 v 10:27 | Asëinë |  Duchové
Místo: Londýnské divadlo Adelphi Theatre
Duch: Bývalého herce Williama Terrise
Proč?: Zavražděn svým tehdejším kolegou

Fantom Adelphi Theatre je popisován jako vysoký muž s bílými rukavicemi. Je prý velmi plachý, takže se ho dlouho nepovedlo nikomu identifikovat. V roce 1950 se však údajně jeden ze členů souboru střetává s přízrakem tváří v tvář.
,,Rysy obličeje bylo možné v tu chvíli jasně rozeznat. Krátká prohlídka fotografií bývalých herců a personálu divadelní záhadu totžnosti tajemného ducha rychle vyřešila. Přízrakem je někdejší herec William Terris (1847-1897)," tvrdí Rupert Matthews.
Excelentní herec byl prý v divadle zavražděn jedním ze svých kolegů, labilním alkoholikem Richardem Archerem Princem. Nesmířil se snad dosud s vlastní smrtí, a proto bloudí divadlem?

-------------------

ÚKOL (na příští hodinu):
Byla bych ráda kdyby si každý z Vás připravil nějaký duchařský příběh. Můžete hledat na internetu, v knihách (takže to nemusí být pravda) nebo třeba v časopisech. Ale abysme měli co rozebírat a abych tam příběhy pořád netahala jen já. :)

Jak vytvořit štít + něco o něm

21. října 2009 v 19:05 | Alex |  Magie v praxi + druhy magie
Jak každý víte, v magii neexistují jen andělé, duchové dobří, ale i duchové špatní, démoni a astrální příšery (budu jim říkat potvory) a ještě mnohá jiná stvoření. Při vykonávání obřadů, kouzlení a různých jiných věcěch - například i vidění aury - jsme my, čarodějové, čarodějky mágové a kouzelníci, hodně zranitelní. K tomu tady máme štít, který by nás měl chránit. Už jak obecně nebo i ochraňující třeba proti démonům apod.

Co je to štít? Je to vlastně chránící energetická bariéra.

K čemu je dobrý? Bude odpuzovat duchy, kteří se na vás můžou "přiživovat", démony, kteří vám něco dělají.

Plusy? Pokud jste už zběhlejší, tak si můžete vytvořit i štít, který vás bude skrývat pro ostatní bytosti. Takže vás neuvidí. Nebo můžete vytvořit štít, který vás bude chránit je v astrální sféře.

Mínusy? Nepomáhá k zahnání energických upírů, protože ti jsou požírači energie. Tím pádem vám ten štít můžou "sežrat" (vysát) a nebo poškodit. To ale nemusí jen oni. Můžou i nějací mágové a čarodějníci a kouzelníci, kteří jsou postaveni výš než vy. (mluvím z vlastní zkušenosti) Štíty propouští duchy, kteří vám nechtějí ublížit, satana - pokud jsou slabší a anděly + jejich pomocníky.

Proč mít štít? Je menší pravděpodobnost, že se vám při kouzlení, čarování, zaříkávání apod. něco stane. Také odpuzuje (jak už jsem říkala) špatné bytosti. Chrání proti nařknutí a podobným blbinkám.

Kolik času to zabere? Pokud máte slabší představivost, tak asi víc, ale stejně - tenhle štít se dá jednoduše zvládnout za pět minut - maximálně. Já ho mám hotový během necelé minuty.

Kolik můžete mít štítů? Je to individuální. Já mám třeba tři, někdy čtyři. Obvykle dva, které se mi spravují podvědomě a jeden, který si můžu aktivovat, kdy chci. Ten čtvrtý se snažím vylepšit - je to proti energetickým upírům a zdá se, že funguje. (je to totiž jiný druh energie smíchaný ještě s něčím...)

Jaké barvy na štít používat? Určitě NEPOUŽÍVEJTE ČERNOU. Nemusí vám být vždy nápomocná. Mně se jednou stalo, že jsem to tak udělala a ten černý štít mi "prožíral" ostatní. Potom bych taky doporučovala nepoužívat bílou, jelikož ta se vám rozplyne. Nevydrží dlouho. Nejlepší barvy jsou zelená a modrá. Jestli se vám nelíbí, tak ještě můžete oranžovou nebo růžovou, ale ty se špatně tvoří. Červená je moc nápadná, tu bych nedoporučovala používat.

Jak štít vytvořit? (nejdřív si to přečti a až potom něco dělej)Představte si kolem sebe kruh. Je jedno v jaké vzdálenosti. Hlavně tam musíte mít prostor tak, aby jste mohli natáhnout ruce. (teda, aspoň já to tak dělávala). Potom si představte, že z toho kruhu kolem vás stoupá energie v dané barvě, kterou jste si měli předtím určit (rozhodnout... může stoupat do kruhu, takže kolem vás bude koule, nebo do válce - kolem bude válec). Proudí kolev vás a spojuje se vám nad hlavou. Pod nohama ji máte samozřejmě taky. (ta energie se vás nesmí dotýkat na jiném místě než pod nohama! Je to něco jako byste byli v krabici - taky se tam dotýkáte jenom nohama a to je všechno) Pokud to nepůjde tímto způsobem, tak byste mohli zkusit tak, že vám to tryská od hlavy do toho kruhu. Až budeš mít tento krok za sebou, tak si představ, že v tom štítu jsou drobné skulinky... třeba jako u cedníku, síta... A to je konec. Tak hurá na to, jestli tam ten štít vůbec je, že?

Jak zjistím, jestli tam je štít? O tom, že tam ten štít je se můžeme jednoduše přesvědčit tak, že si se zavřenýma očima představíme, že jsme v bílém prostoru a kolem nás nejsou stíny, prostě nic. Jsi tam jenom ty. (vyzkoušej to a potom čti dál!)

Pokud jsi kolem sebe viděl/a nějaký barevný štít kolem sebe nebo jsi se neviděl/a dobře, tak tam ten štít máš. Je také dobré rozlišovat barvy, protože ten štít někdy může změnit barvu. Proto bych doporučovala ho zkontrolovat asi hodinu po vytvoření znovu.

Tento štít si budete muset obnovovat, nebude se vám sám od sebe zacelovat podvědomě. Čím větší štít uděláte, tím větší bude mít prostupnost, a tak je pro příště dobré si představit, že tam není jenom tenoučká stěna, ale trochu tlustší.

Štíty nemusíme používat jen na sebe, ale také na věci, které chceme, aby byly chráněné nebo také místa či místnosti. Je to ale náročnější a budete ze sebe muset vydat více energie.

UPOZORNĚNÍ DO MÝCH HODIN: jelikož budeme pracovat s energií, vyvolávat duchy, anděly apod., chci, abyste každý měli minimálně jeden štít. Bez štítu vám nedovolím něco dělat.

Kdo něčemu nerozuměl, zastihne mě v hodinách, jelikož jsem i žák. Dotazy mi můžete pošeptat nebo se můžeme dohodnout na icq.

Alex.

Snad se vám to povedlo :)

PS: příště si budeme říkat druhý - oněco složitější štít

Nina Kulagina

20. října 2009 v 23:04 | Evanie |  Dějiny magie
Nina Kulagina (1926-1990), tahle ruská žena byla největší psychokinetickou hvězdou minulého století.Dokázala bez jakýchkoli technických prostředků pohybovat předměty žěžkými kolem půl kila.Nezáleželo z jaké látky jsou vyrobeny.Dokázala pohybovat střelkou kompasu.Odděluje z rozbitého vajíčka bílek.Vše pod dozorem více než čtyřiceti vědci.Ani jeden neprokázal podvod.
Prof. Leonid Vasilev (1891-1966) při zkoumání schopností Niny Kulaginy zjišťuje že provádění této schopnosti u ní zvyšuje hladinu cukru v krvi,Nina ztrácí na váze a zrychluje se jí tep srdce.Z toho tedy vyplívá že na vyvolání jevu vydává velkou energii.Nina Dokázala zastavit i tep srdce žáby..Dokázala by i zastavit tep srdce člověka?


4. hod kinezí

20. října 2009 v 22:55 | Evanie |  Kineze
Aerokineze: 1. Zapalte si vonnou tyčinku, dobré je před tím meditovat, a snažte se rozptýlit její kouř, či ovlivnit jeho směr. Nebo za 2. Soustřeďte se na něco co visí a je lehké-záclona,papír... a představujte si,že se pohybuje, jako by na něj foukalo.
Hydrokineze:Naplnte si misku vodou, strčte do ní ukazováček a představujte si, že se voda v ní točí směrem, který zvolíte. Atmokineze: Meditujte, potom nejlépe výjděte ven a představujte si, že prší, stačí jen malinké kapičky. Vaše představy musí být naprosto do detailů(zatažená obloha, vůně vzduchu..) Pyrokineze: Zase je lepší nejprve meditovat,ale je to na vás. Zapalte si svíčku a představujte si, že se její plamínek zvětšuje a zmenšuje, či hoří směrem, který určíte.
Proběhly mini změny v cvičeních,ale aby se neřeklo, dám to sem, i kdyby neproběhly.

Aura 2. hod.

15. října 2009 v 21:01 | Evanie |  Aura
V dnešní hodině budeme probírat vidění vlastní aury v zrcadle.
Stoupněte si před zrcadlo asi 50-80cm. Lepší je zrcadlo, kde budete vidět co největší část svého těla, nejlépe do pasu, hlavně ne jen hlavu. Soustřeďte se na oblast 3. oka, mezi očima, asi 1,5 cm nahoru. Mělo by se vám povíst vidět energické pole okolo vás. Stačí jen bílá vrstva zatím, nebo aspoň jedna barva. Hlavně nepodceňujte velikost zrcadla. Protože, když je malé, můžete vidět své minulé životy. A z výpovědi lidí, kteří to udělali, víme, že po minulých životech viděli něco co nedokáží popsat. Zjevení zla. Některé to poznamenalo nadosmrti. Proto vás prosím. Nedělejte to!


Aura - Výuka vidění aury

Lucidní snění-Metody

15. října 2009 v 15:54 | Deine |  Lucidní snění
Ahojki promiňte že to přidávám až teď,ale nějak jsem to nestíhala.No takže budeme probírat jednu metodu o které lidé říkají že funguje :) Já používám klasiku ktero usem vysvětlovala minule.Takže jedná se o testy reality.Ted vám tu dám pár zkopírovaných bodů s těmi testy reality mě by to trvalo 2 dny :D

1. Test ´zdravého rozumu´. Toto je první a nejobvyklejší test. Zkoumejte své okolí, zda se v něm neobjeví něco, co by tam logicky nemělo být. Zeptejte se, zda by se to mohlo odehrát ve vašem běžném životě. Hledejte rozpory. Jste někde, kde jste ještě nikdy nebyli ? Jste s lidmi, kteří žijí na druhé straně země ? Je ve vaší kuchyní slon ? Pokud něco takového zpozorujete, zřejmě sníte.

2. Test čtení. Toto je jeden z nejspolehlivějších testů. Prostě se rozhlédněte kolem a najděte něco na čtení. Pot=, co si to přečtete, podívejte se někam jinam, vraťte se k textu a přečtěte ho znovu. Jestliže sníte, text nebo čísla se obvykle změní po několika takových pokusech. Může být zkomolený, může se úplně změnit, popřípadě nezůstane stejný ve chvíli, kdy ho budete číst. Cokoli, co obsahuje nějaká psaná písmena, bude fungovat - kniha, směrová tabule, adresa. Mnoho lidí používá číslice na digitálních hodinkách.
KLIK C.Č

Mabon

14. října 2009 v 18:42 | Asëinë |  Sabaty
Mabon

http://randombitchez.files.wordpress.com/2009/09/sgc_mabon_ad.jpg

Slaví se: 21. - 22. zaří

Světová strana: západ

Živel: voda

Tento sabat můžete znát také jako Podzimní rovnodennost nebo Vinobraní.
Mabon je druhým děkovným svátkem, který navíc obsahuje známý mýtický motiv o sestupu do podsvětí.

Tento příběh je také znám jako pověst o Deméter a Persefoně.

,,Luca Giordano - Únos Persefony

Persefona byla krásná dívka, snad právě proto ji Zeus slíbil za ženu svému bratru Hádovi, bohu podsvětí. Její matka Démétér o tomto slibu nic netušila. Těšilo ji sledovat svou krásnou dceru ve hrách s vílami, těšit se z krásných květů. Právě v takové chvíli se před ní jednou otevřela země, z propasti se vyřítil se svým vozem Hádés, dívku strhl na vůz a ujížděl pryč. Než se někdo stačil vzpamatovat, byla pryč.

Výkřiky zoufalé Persefony nic nepomáhaly. Vůz projížděl kolem jezera, kde žila vodní víla Kyané, ta pochopila, co se děje a zrazovala boha Háda, aby dívku neunášel a vyžádal si svolení její matky. Hádés se rozzlobil, uhodil královským žezlem tak, že se země rozestoupila a vůz zmizel v bezedné propasti. Víla Kyané lítostí nad Persefonou tak plakala, až se rozplynula v tenké praménky, které se spojily s ostatní vodou.

Zoufalá matka dlouhé dny čekala na návrat své dcery a hledala ji v širokém okolí. Hledala až v okolí Etny, celých devět dní prohledávala zemi i moře. Všude se vyptávala, jestli někdo dívku neviděl, až desátého dne zvěděla od bohyně měsíce Hekaté, že slyšela úzkostný křik, ale zloděje nepoznala. Démétér se vrátila na Sicílii a dostala se až k vodnímu prameni a proměněná Kyané vynesla na hladinu pás, který Persefoně během únosu sklouzl do vody. Démétér propadla zoufalství, ale také hněvu a hrozila, že zanevře na všechny lidi, ona jako bohyně plodné Země rozbije všechny pluhy, zničí pole i stáda a nechá lidem poznat, co je hlad.

Slyšela to víla Arethúsa a ta jí řekla, kde Persefona je, proti své vůli, smutná a plačící. Démétér se vyděsila, nemohla se z té hrozné zvěsti vzpamatovat. Postupně se ale rozhodla, že navštíví Dia a poprosí ho o navrácení dcery. Pokud Zeus neporučí svému bratru Hádovi, bude se dívat, jak svět hyne hladem. Zeus ji uklidňoval, že dceři bude manželství s bohem ke cti, ale nakonec slíbil, že Persefona se bude moci vrátit na svět pokud v podsvětí nepozřela žádný pokrm. Nato Zeus povolal boha Herma, aby ji doprovodil do podsvětí.

Hádés vyslechl příkaz Dia a dovolil Persefoně vrátit se na zem a zatímco se ona radovala, vtiskl jí do úst jadérko granátového jablka a tím si zajistil její věrnost provždy. Jako by se nic nestalo, připravil zlatý vůz, zapřáhl koně a Hermés s Persefonou nastoupili. Než se vůz rozjel, malý mužík z podsvětí řekl, že Persefona v podsvětí jedla a nesmí už vyjít ven. Dala se do pláče, nabrala vodu, mužíka jí pokropila a ten se změnil v sýčka, posla špatných zpráv.
Návrat Persephony na obraze od Frederica Leightona

Zarmoucená Démétér opět hrozila, zničila úrodu, všude byl hrozný hlad. Zeus k ní posílal posly, aby odložila svůj hněv, ale ona zůstala neoblomná. A tak Zeus musel sjednat dohodu mezi Hádem a Démétrou, že Persefona bude přebývat třetinu roku v Hádově říši a dvě třetiny roku bude na zemi se svou matkou.

A tak se stalo: každé jaro opouští Persefona podsvětí a shledá se se svou matkou. Celý svět se raduje, vyraší rostliny, rozkvetou květy, zraje úroda, stromy dávají ovoce a všude je plno radosti. Když se na podzim dcera vrací od své matky, Démétér pláče a s ní celá země, zvadnou květy, listí opadá, všude je pusto a nevlídno. Zbývá jenom naděje na příští jaro."

Podzimní rovnodennost je také časem vinobraní a sklizně jablek a k jejím symbolickým motivům patří ovoce všeho druhu. Je to svátek plný melancholie a nostalgie, kdy lidé vidí, jak Bohyně z tohoto světa odchází a sluneční svit našeho Boha se také ztrácí a nevrací se.

Přechodný bod mezi světlou a tmavou polovinou roku a počátek ubývání slunce, které vychází na skutečném východě a zapadá na skutečném západě. Je časem druhé sklizně ovoce, která znamená střed podzimní roční doby.
Bohyně je nejštědřejší. Symbolizuje se rohem hojnosti.

Na uctívání tohoto svátku (nebo spíše Bohů) se na dveře dávají malé věnce zdobené sušenými plody.

Samhain (Halloween)

14. října 2009 v 17:58 | Asëinë |  Sabaty
SAMHAIN

Slaví se: 31. října

Samhain je považován za čarodějnický Nový rok, ale původně to byl keltský konec roku a začátek tmavé poloviny roku (zimy).
Jak už jsem psala, slaví se 31. října. Respektvie se začíná slavit 31. října po západu slunce a trvá do východu slunce 1. listopadu.

Můžete ho znát pod názvy jako Halloween, Den mrtvých, Samana nebo Třetí žně. Nebo se také jeho oslava posouvá na 1. listopadu - Listopadová noc, svátek Všech svatých a nebo také 2. listopadu, kdy je znám pod názvem Dušičky.

Nejvýstižnější je pro něj asi název ,,Noc/Den mrtvých," protože tento název i vypovídá o co asi tak jde. Jedná se o noc, kdy mizí hranice mezi světem živých a neživých což se dá v překladu pochopit jako, že duchové (mrtví) a lidé jsou ve stejné dimenzi, sféře, zemi,.. nevím jak to nazvat. I díky tomu je tento den/noc považována za nejmagičtější v roce.

Také bych rovnou mohla vysvětlit vznik některých tradicí, které dodržují země slavící Halloween.
Určitě znáte tu s vyřazáváním dýní, které se dávají před dům nebo do oken. Proč to vzniklo?
Slouží vlastně jako uvítání mrtvým předkům a zároveň mají chránit před zlými duchy a svítit jim na cestu, aby šli dál a nezůstávali právě v tomto domě.

Fénix

14. října 2009 v 17:34 | Asëinë |  Magičtí tvorové
Fénix

http://th01.deviantart.com/fs10/300W/i/2006/077/8/2/phoenix_by_fafnyr.jpg

Fénix je pták s hlavou volavky nebo sokola zlatá (oranžové barvy) a přezdívá se mu také "ohnivý pták".
Byl pokládán za stělesnění Boha slunce nebo symbolizoval vzkříšení a nesmrtelnost.
Proč? Protože fénix se po jistém časovém úseku (100, 500, 1000 let) sám spálil (vzplál) a do tří dnů se ze svého popela znovu narodil.

Říká se, že najít ho nelze, neboť místa, kde se nachází, jsou tajemná a neobjevitelná. A pokud by se někdo pokusil ublížit mu, je odsouzen k věčnému zatracení.

Jeho brky mají magické vlastnosti a lze je využít k výrobě hůlek a lektvarů.

Hipogryf

14. října 2009 v 17:27 | Asëinë |  Magičtí tvorové
Hipogryf

Hipogryf je kříženec ptáka a koně. Lépe řečeno jeho přední část tvoří orel nebo sup a jeho zadní část je tvořena koněm.
Rozmnožuje se kladením vajec (což je zvláštní) a živí se většinou hmyzem.

Zmiňuje se hlavně jako tvor na kterém létali rytíři na bájné ostrovy.


Kyvadlo

14. října 2009 v 17:08 | Asëinë |  Věštění
Co je to vlastně kyvadlo? Dalo by se popsat jako předmět, který vás pojí s vnitřním duchovním rádcem a odpovídá vám na otázky (ANO, NE a NEVÍM).

Kde sehnat kyvadlo:
Kyvadlo se dá sehnat v obchodě (i na internetu).. Může mít mnoho podob.. To oficiální kyvadlo vypadá tak jako na obrázku, nebo je to vybroušený kámen.. Ale můžete použít i prstýnek na řetízku nebo nějaký jiný předmět.

----------------------------

Před prvním "věštěním" je potřeba zjistit jak kyvadlo odpovídá a proto proveďte, krátké "otestování".

Očištěné kyvadlo (předtím ho omyjte posvěcenou vodou nebo ho dejte dobýt na sluníčko) zavěšené na šňůrce nebo řetízku uchopte mezi palec a ukazováček. Loket mějte opřený o stůl (nebo o něco jiného, že.)

1. Položte kyvadlu otázku, na kterou musí odpověť být jednoznačně - ANO. Například: Je mi X let? Pozorujte jakým směrem se začne kyvadlo pohybovat (kdyžtak si to i zapište).

2. Potom kyvadlo zastavte a položte mu jinou otázku, ale aby odpověď byla NE: Třeba: Jmenuji se Alexandr? Opět pozorujte jakým směrem se začne kyvadlo pohybovat (směr by měl být odlišný od pohybu předtím).

3. Teď se zeptejte, tak aby odpověď byla - NEVÍM. Např.: Kdo se do mě zítra zamiluje? Odpověď nemůže být ani ANO, ani NE a celkově je nesmyslná, takže odpověď by byla NEVÍM. Zase pozorujte pohyb kyvadla.

----------------------------

Draci

13. října 2009 v 18:48 | Asëinë |  Magičtí tvorové
Draci jsou hrdá stvoření žijící již za doby dinosaurů. Jsou většinou samotářští a tvarem připomínají ještěry nebo hady.

Hlavní dělení je asi:
- Draka vodního (slabé hladké a "mazlavé" šupiny)
- Draka nížinatého (silné a drsnější šupiny)
- Draka horského (silné, lehké a hladké šupiny)

Pokdu má být rozdělení větší mohou být draci i
- Mlžní
- Nelétavý
- Bezkřídlý
- Ohnivý
- Sněžný
- Mořský
- Jezerní
- ...Draci jako takový mají většinou zelenou nebo hnědou barvu, ale jsou i v jiných barvách (modrá, červené, oranžová i zlatá).

Většina draků (výjmku tvoří bezkřídlí a nelétaví) mohou létat a také "chrlit" oheň. U ledových draků je to pozměněno na chrlení ledu (zamrzlých slin). Potom se také mluví o zelených dracích plyvajících jed.

Kromě barvy a schopností se také liší počtem hlav, protože i když většina draků má hlavu jen jednu, jsou i tací, kteří mají hlavy 2, 3 a víc.

Co je dále odlišuje? Také vlastnosti. Lidé je odjakživa dělí na DOBRÉ a ZLÉ. Někde je drak znakem bohatství, moci a deště a jinde zase chaosu a pohrom.

Smrt draka? V různých kulturách na to mají různé názory. Jsou 3. Tím prvním je, že drak je nesmrtelný. Druhý, že drak je posvátné zvíře a jeho vrah je potrestán /Bohy, vyšší mocí,../ a třetí názor je ten, že drak je bestie a ten kdo ho přemůže, je hrdinou.

Také můžete slyšet o tzv. Dračí písni, která má přivádět vše mrtvé k životu a je velmi zajímavá a zvláštní. Bohužel jak zní opravdu nevím. :/

Šedá magie

13. října 2009 v 17:37 | Alex/Natsuhi |  Magie v praxi + druhy magie
Takže k šedé magii, ať si máme aspoň o čem povídat, jelikož si myslím, že to probereme hned :).

Druhy magie - informační článek z minulé hodiny

13. října 2009 v 17:23 | Alex/Natsuhi |  Magie v praxi + druhy magie
ŠEDÁ MAGIE
Je kombinací bílé magie a černé magie. (Je to snadno domyslitelné, jelikož když smícháme černou a bílou, vznikne šedá)
Bývá označována za univerzální magii a přiklání se k názoru dělení magie pouze podle povahy kouzelníka. (je to běžná i kouzelnická magie... Tady aspoň máte důkaz, že magie není jen jedna)
Používána jsou kouzla jak pomocná, tak i škodlivá

ZELENÁ MAGIE(PŘÍRODNÍ)
Je založena na pochopení síly země. (budeme se učit povídat si s rostlinkama.. Vím, přijde vám to možná směšné, ale díky tomu se dozvíte hodně věcí, protože rostliny mají jiné smysly než my.. je dobré třeba zajít do lesa - doporučuju v létě, na jaře, pokojové rostliny ve kterémkoliv období.. ale o tom později)
Využívá se k léčení pomocí přírodních prostředků, jako jsou bylinky.
Zelená magie může, ale nemusí být pouze prospěšná.
Tento druh magie je využíván například Elfy. Bývá ztotožňována se šamanismem. (možná, že vás to odradí, když se řekne šamanizmus, mně se to také nelíbí, ale což.. překousnem to, ne?)

STŘÍBRNÁ MAGIE

Také se zve Magií Měsíce.
Všeobecně se o stříbrné magii mnoho neví. Zatím co bílá magie i černá magie mají přibližně jasně dané parametry, které je určují a identifikují, stříbrná magie se v porovnání s nimi chová neutrálně.
Stříbrná magie má údajně za vinu jev zvaný lykantropie (přeměnu jedné životní formy do jiné, z pravidla z lidské bytosti do zvířecí), která se dějě právě za úplňku, kdy stříbrná magie má největší sílu a vyskytuje se v nejčistší formě.
Stříbrná magie má také vliv na magické schopnosti jinak nemagických předmětů. Amulety se dají "dobíjet" v úplňkovém svitu, stejně tak některé rostliny a byliny, potřebné k magickým obřadům je doporučeno, ne-li přímo nařízeno utrhnout za úplňkové noci.
Celkově se má za to, že je magie měsíce prapůvodní energetickou materií. Čistou, strohou a plně neutrální. Proto ji lze využít ke transformaci v bílou i černou magii, kdy jí mág rituálem vtiskne charakter a účel.
Bylo také zmiňováno spojení mezi vampíry a stříbrnou magií, leč tato doměnka není ničím podložena.

Ještě nám zbývá asi 6-7 druhů magie... xD Tak ty tři si myslím, že stačí.

Meditace, jak na to

12. října 2009 v 7:55 | Tibbi Resplendor de la Luna |  Dechové cvičení
Protože toto budete potřebovat na více věcí a na cvičení z kinezí se to hodí, dávám sem cvičení meditace.
  • Vklidu se posaď na tiché místo, kde tě nikdo nebude rušit.
  • Sedni si do meditačního sedu*, nebo aspoň do "kraula".
  • Zavři oči a uvolni se. Otevři dobru své srdce, a dobro vdechuj. Vydechuj zlo.
  • Dej dobru souhlas ať může vztoupit do tvého srdce.
  • Cítíš jak se tvoje srdce otevírá dobru. Otevři ho ještě více aby k tobě mohlo projít víc dobra.
  • Vidíš jak ti tvoje vyšší já podává stříbrný pohár plný energie. Jestli už cítíš že jsi dobrem plný/á tak se z poháru napij. Ucitíš volnost a energii že bys mohl/a létat
  • Vrať se do svého těla. Zjisti jestli máš energii s sebou. Zjisti jestli máš to dobro a lásku. Vše by mělo být v pořádku tak pomalu vstaň. Jestli s sebou energii neucítíč nevstávej, ale vrať se znovu do meditace a zkus dobro vzít s sebou.
Tohle je nejčastější způsom meditace. Meditovat můžete také přemýšlením o problémech(a jejich následným vyřešením v meditace). Meditace by měla být přemýšlením o kladných věcech a nebo vyřešením záporných.
* Meditační sed je "kraul", kdy máš chodidla(špička a pata) položená na lýtkách (obrázek A1), nebo nohy za sebou, ale to je méně používané (obrázek B):
http://www.meditace.wz.cz/fotky/sezeni.jpg

tento článek je myslím z blogu Tii, ale nevím to jistě, měla jsem ho v počítači. Omlouvám se, že jsem neudělala svůj, ale jsem nemocná, bolí mě hlava a nechce se mi :D

Kineze 3. h.

12. října 2009 v 7:45 | Tibbi Resplendor de la Luna |  Kineze
V kinezích vám to možná teď bude připadat nudné, ale musme provádět furt to samé cvičení. Až se dostaví účinky, hned se do kinezí určitě zapálíte :)

Aerokineze: Zapalte si vonnou tyčinku, dobré je před tím meditovat, a snažte se rozptýlit její kouř, či ovlivnit jeho směr.
Hydrokineze: Naplnte si misku vodou, strčte do ní ukazováček a představujte si, že se voda v ní točí směrem, který zvolíte.
Atmokineze: Meditujte, potom nejlépe výjděte ven a představujte si, že prší, stačí jen malinké kapičky. Vaše představy musí být naprosto do detailů(zatažená obloha, vůně vzduchu..)
Pyrokineze: Zase je lepší nejprve meditovat,ale je to na vás. Zapalte si svíčku a představujte si, že se její plamínek zvětšuje a zmenšuje, či hoří směrem, který určíte.

Nezapomente, že cvičit máte pouze jednu-svoji kinezi!

Bylinky 2. hod-Aloe a Alojsie citronová

12. října 2009 v 7:42 | Tibbi Resplendor de la Luna |  Byliny
Nejprve jsem to sem nechtěla vůbec dát hned,ale až po hodině, ale protože nevím jak mi právě bude, kvůli nemoci, článek tu bude dříve.


Aloe- Aloe vera
Soubor:Koeh-007.jpg
Rod aloe má až 350 druhů, nejčastěji se ale pěstuje aloe západoindická.
Je to trvalka. Dorůstá do výšky až 30 cm. V evropských, tedy našich, podmínkách se musí pěstovat na slunných místech, chráněných před mrazem, ale podle mě to není vůbec náročká rostlina. Lepší je pro ní kamenitá půda. Aloe byla prý jedna z tajných přísad, díky kterým Kleopatra uchovávala svou krásu.Předpokládá se, že dokáže pomoc i pokožce spálené radioaktivním zářením. V Africe věší aloe na dveře, aby vyhnalo zlé duchy a přineslo štěstí. Vysazuje se také na domy, aby přinesla klid mrtvým. Existuje také pověra,že když si doma pověsíte aloe, zabráníte úrazům v domácnosti. Dužina listů se může přímo přikládat na kůžu k úlově od bolesti, při popáleninách, řezných ranách, odřeninách, ale pomáhají i proti vráskám. Aloe vám vlastně vytáhne hnis, zacelí ránu,ale i jinak ošetří a zbaví bolesti. Nálevy z sušené štávy se používají k omývání ran, nebo i očí. Vnitřně se používá jako silné projímadlo, nebo k zesílení menstruace. Pozor: neslmí-nemělo by se používat během těhotenství, protože způsobuje stahy dělohy. Také ne v době kojení, protože může mít projímavý učinek na kojence. (Rovenko, je mi jasné, že to víš sama, ale pozor :P =o) )

Alojsie citronová-Lippia citriodora
Je to silně aromatický polovytrvalý keř, který dorůstá do výšky 60-240cm.V tropických oblastech dorůstá až do výšky 4,5m.Pochází z Jižní Ameriky a do Evropy byla dovežena Španěli, kteří ji používali k výrobě parfémů. Dnes se pěstuje spíše jako okrasná rostlina. Semena se vysévají na jaře, řízky z nedřevnatých částí se odebírají koncem jara. Listy se mohou sbírat kdykoli,ale jejich vůně je nejhezčí před rorzkvětem. Když dáte někomu kolem krku snítku alojsie zabráníte mu prý ve snění a kdo má alojsii u sebe, stane se také přitžlivějším pro opačné pohlaví.Nálev se používá při poruchách trávení, při nadýmání, žaludečních křečích, žaludeční nevolnosti, astmatu, neuralgii, migréně, závrati, bušení srdce, pálení žáhy, proti depresím a letargii. Pozor: Nadměrné používání alojsie může dráždit žaludek. Listy se dávali na oltář při svátku Ostara. Listy se sušili a přidávali ,stejně jako u akácie, do kadiděl věnovaným živlu vzduch.

Primitivní nálev z alojsie:
2 lžičky byliny
1/4 l vařící vody
Nalijte vařící vodu na bylinu a nechte 10 min vyluhovat, potom sceďte a vypijte.

Astrální cestování (sféra, projekce,...)

9. října 2009 v 17:11 | Asëinë |  Astrální cestování

Astrální sféra

Jako se naše fyzické tělo pohybuje po fyzické zemi, tak i astrální tělo potřebuje svojí atmosféru, nějakou onu zemi. A tak se dostáváme k otázce, co jest astrální sféra, nebo prostě astrál. V lexikonu magie můžeme najít definici: nevnímatelná substance ve vnímatelném světě. S tím si pravděpodobně nevystačíme. I když předcházející definice je správná, přece jen potřebuje trochu doplnit. Astrální sféra je opravdu sférou procházejíc naším hmotným světem, je vším ve všem. Matematicky vyjádřeno je nadmnožinou našemu hmotnému světu. Stejně jako atomy a molekuly jsou všudypřítomné ( ale hmotné ! ), tak i astrální sféra je všudypřítomná. Je to něco jako nadsvět našeho skutečného světa.
U astrální sféry se používá údaj hustoty vibrací. Sama astrální sféra se může rozdělit minimálně na další tři podsféry rozděleny opět podle hustoty, s plynulou návazností.

Směřem nahoru po ose Y se nám zvyšuje hustota astrální sféry.
Červená odděluje 3 druhy světů, jenž jsou sobě nadmnožinami.
Hmotný svět náleží astrálnímu a astrální sféra náleží mentální.

OBE,OOBE,Astrální projekce

Je to zkratka z angličtiny Out Of Body Experience, což v překladu znamená zážitek mimo tělo, nebo zkušenost mimo tělo. Když prožíváte tento typ mimotělné zkušenosti, prožíváte ji v reálném čase. To vám umožňuje vnímat události tak, jak logicky jsou - popořadě. Je to způsobeno tím, že se vaše astrální tělo nachází v nejbližší sféře k naší fyzické, jak jsem již předeslal. Pro pochopení uvádím příklad: Když astrálně cestujete a nacházíte se na rušné ulici, vidíte mnoho událostí, auta jezdí, lidi pobíhají sem a tam. Když se podíváte na nějaké hodiny, zřetelně uvidíte pohybující se vteřinovou ručičku. Je to tudíž reálný čas, není zpomalený, zrychlený nebo žádný. Název astrální projekce může svádět k domněnce, že jde jen o projekci utvořenou v mysli, čili vzdálené vnímání místa, ze kterého se údaje reprezentují jako, kdybychom na onom místě byli - stručně, že by se jednalo o mentální putování. Tento název, zejména slovo projekce, je použit, aniž by se o projekci jednalo. Například kniha od Roberta S. Petersona Astrální projekce pojednává o OBE.

Astrální cestování

představuje skoro to samé, co OBE, ale s tím rozdílem, že zde žádný čas není. Je těžké popsat svět, kde není čas pro průměrného člověka. Zde se není žádná minulost, přítomnost ani budoucnost a zároveň je tu všechno pohromadě. Opět uvádím příklad pro bližší pochopení: Opět astrálně cestujete a jste na stejném místě co minule, tedy na rušné ulici. Zde ovšem žádná auta nejezdí, lidi nechodí a ptáci nepějí. Je to z toho důvodu, že v žádném čase tu žádní lidé nemohou chodit. Když už však budete na té ulici, spatříte ulici samotnou a baráky, což logicky odporuje tomu, co jsem před chvílí naznačil, že v žádném čase tu žádné baráky stát nemohou. Jde o to, že ony baráky tam stojí například 70 let, za onu dlouhou dobu, co na tom místě stojí, zanechaly v astrální sféře svůj otisk, který je patrný i bez času. Pro bližší pochopení uvádím další příklad: Ocitnete se ve vašem městě na náměstí, vznášíte se tam a prohlížíte si domy. V tom spatříte uprostřed náměstí sloup. To je ale divné, jelikož dobře víte, že tam ve skutečnosti žádný není. Přiletíte k němu blíž, aby jste si ho prohlédli, jediné, co zjistíte, že je skutečný. Dejme tomu, že za měsíc jdete do knihovny půjčit si knihu o minulosti vašeho města. Na některých fotkách či rytinách v oné knize je skutečně zachycen sloup uprostřed náměstí, který jste spatřili, když jste astrálně cestovali. Co se tedy stalo? Byly jste v astrální dimenzi. Ten sloup, který jste tam spatřili stál v letech 1750 až 1938, což bylo 188 let, za tu dlouhou dobu vryl otisk svého tvaru do astrální dimenze kde zůstal.

Lucidní snění

jak už název napovídá je vlastně astrální cestování během snu. Možná se vám už několikrát stalo, že se vám zdál nějaký sen a zároveň jste věděli, že to je sen. To asi tak bylo všechno. Abyste měli lucidní sen ( lucid = průzračný ), je potřeba se z onoho snu probrat a změnit chod snu, tak, jak chcete vy. Zdá se vám například, že stojíte na louce, napravo od vás je zlatý poklad a nalevo je fotbalový míč. Normální sen by vypadal tak, že si pokladu nebudete všímat a začnete si kopat s míčem. Vy však z toho snu procitnete, zjistíte tedy, že se jedná o sen. Proč by jste si měli kopat s míčem, když je vedle vás poklad? Tím, že začnete ovládat svůj sen, můžete se jít podívat na onen poklad, což jste původně vůbec neměli udělat. Můžete však i víc, můžete například stejně jako u OBE navštívit své známé a pak se přesvědčit o tom, jestli to co jste viděli byla pravda. Můžete sen například měnit podle celé vaší fantazie, tak jak chcete vy. Můžete se vznášet, můžete nechat vznášet ostatní věci ( telekineze ), můžete předměty ve vašem okolí nechávat mizet a objevovat se ( materializace ), můžete si i vyzkoušet sebevraždu. Co všechno jde měnit ve snu jsme mohli vidět například ve všech Nočních můrách z Elm Street

Mentální cestování

Již v úvodu jsem se zmínil o tom, že při astrálním cestování opouští fyzické tělo - duch i duše (astrální tělo ). Při mentálním cestování opouští tělo pouze duch. Je tedy pouze na cestovateli, jaký druh si zvolí. Je samozřejmě třeba brát zřetel na určité rozdílnosti mezi astrálním a mentálním putováním. Při astrálním cestování si cestovatel bere své vlastnosti. Když se nalézá mimo tělo, tak jeho pozorování zahrnují i emoce. Emočně může projevit sympatie či odpor k nějaké shlédnuté věci. U mentálního cestování je člověk jen myslícím duchem, bez oněch vlastností, čili jen pozorovatel. Události v něm nevyvolají žádné emoce. Při astrálním cestování je například člověk schopen působit na fyzický svět, přemisťovat věci, klepat a jiné podobné hříčky na postrašení svých známých. Takové věci zde však nenaleznete.

------
Autorem článku nejsem já, uvedla bych zdroj, ale neznám ho.

Kouzelné formule (1+2. hodina)

9. října 2009 v 15:27 | Asëinë |  Lektvary


1. Takže hlavní je si ještě před vším tím kouzlením vybrat svého Boha, Bohyni, anděla nebo prostě někoho k čemu se budete modlit, směřovat své prosby, apod. Což už teď každý z Vás snad udělal (kdo ne, nechť se mi ozve).

2. Když píšete kouzlo hlavní je co nejsrozumitelněji, ale zároveň i nejstručněji sdělit své prosby nebo to, co se snažíte provést pomocí kouzla. Nepíšete slohovku, takže když si chcete přivolat lásku nemusíte psát popis na A4, jak chcete aby dotyčný vypadal, apod. (stejně to tímhle způsobem nefunguje).

3. Neprve si napište charakteristická slova, toho o co se snažíte. Ale snažte se vyvarovat slovům jako HNED, DO ZÍTRA, A JESTLI SE TAK NESTANE... Tohle vydírání stejně nefunguje. Kouzlo zapůsobí až příjde správná chvíle a né ihned. A vyhrožovat Bohům, že když to nesplní, tak jim uděláte nevímco.. to také nepomáhá.
Dejme tomu, že děláte kouzlo lásky.
Slova by mohla být:
POMOC, TOUHA, LÁSKA, MILÁ/MILÝ

4. Když máme napsaná ty slova, chtělo by to také nějaký "úvod" kdy přivoláme Boha, Bohyni, anděla, apod. a požádáme ho o pomoc - což se dělá u většiny kouzel.

5. Samozřejmě kouzlo nemusí být rýmovačkou, ale ty má kouzla se většinou rýmují, takže když budu uvádět příklady nebo dělat kouzla pro vás - zřejmě se rýmovat budou. :) Ale při tvorbě vašich kouzel, je i vaší věcí zda se rýmují nebo ne.

6. Teď nastává ta fáze, kdy kouzlo sepíšeme a pospojujeme dohromady. Ze slov uděláme buď ty rýmovačky nebo krátké věty pod sebe. A nezapomeneme na tu prosbu na začátek. Tak třeba já jsem rychle sesmolila:

Bohyně X volám tě v dnešní noc,
klaním se ti a žádám tě o pomoc.
Ať láskou ke mě vzplane,
ten kdo je mi milý,
ať se v něm touha probouzí,
každou chvílí.

------------------------------------------------

Váš úkol do příští hodiny:
Vymyslete své kouzlo.. (Myslím tím jenom kouzelnou formuli.. né i věci k němu potřebné.)
Je jenom na Vás jestli to bude kouzlo lásky, na počasí, k učení, štěstí.. No prostě na výběr je toho myslím dost. :)
Také je vaše věc jestli se bude rýmovat nebo ne a jak bude dlouhé, ale ať je minimálně na 4 řádky.

(Pokud budete chtít s úkolem pomoc - třeba kouzlo zkontrolovat nebo tak, než bude podle Vás úplně hotové tak napište.
Jinak hotová kouzla můžete posílat během týdne na můj e-mail Aseine@seznam.cz )