Na tomto blogu najdete články k výuce

2. hodina - Čarodějnická pyramida

6. října 2009 v 21:15 | Calis |  Magie obecně
Čarodějnická pyramida

Známá je také pod názvem Čtyři síly mága, nebo Čtyři tajemství Sfingy. Jejich energie je považována za základ a čtyři sloupy za podstatu všech kouzel a magie.
Znalost, odvaha, vůle a umění mlčet - to jsou čtyři hrany čarodějnické pyramidy.

Rozebereme si je tedy podrobněji :

Znalost - znamená neustále se učit a využívat své znalosti v každodenním životě. Znamená to také hledání pravdy a podstaty ve všem co nás obklopuje.
Odvaha - znamená potlačit, překonat svůj strach a najít odvahu pro vše, co chcete dělat. Znamená to víru v sebe, své schopnosti a víru v magii.
Vůle - znamená soustředit své myšlenky a vizualizaci svých přání k dosažení svých cílů. Neznamená to jen sedět a čekat, ale pracovat na svých snech. Abyste tomu lépe rozuměli ukážu vám to například na kouzlo pro získání práce. Takže představme si, že jsme správně provedly kouzlo a teď už jen čekáme až se naplní.Ale myslíte si, že když si nebudete hledat práci a jen čekat, až vám spadne zázrakem do klína, tak že se to tak stane? Ne. Takhle to nefunguje. Musíte vyjádřit nějaký zájem, tedy v našem případě si začít hledat práci.
Umění mlčet - bývá nejobtížnější částí. Postupem času sami zjistíte, že o svých schopnostech a o magii, je lepší mlčet. Samozřejmě, ale o tom můžete mluvit s lidmi stejně smýšlejícími, ostatní by vás považovali za blázny a posmívali by se vám, to by mohlo ovlivnit jak vaši sebedůvěru, tak víru ve své schopnosti.

Spojením těchto částí pyramidy se objevuje pátá posvátná síla, podstata, nebo-li Duch, který představuje vrchol pyramidy. Bez tohoto pevného základu se vaše kouzlo rozplyne ještě dřív než se stačí naplnit.

Takže domácí úkol pro vás je, cvičit ovládnutí Čarodějnické pyramidy. Nedosáhnete toho jinak, než znalostí, odvahou, vůlí a mlčením. Ovládat Čarodějnickou pyramidu neznamená ovládat ji napořád. Kdykoli když se rozplyne nějaká její část je potřeba ji znovu postavit.
 


Komentáře

1 Dajna Dajna | E-mail | Web | 7. října 2009 v 15:04 | Reagovat

Ahoj, můžu se zeptat kde se tady můžu přihlásit, teda jestli je to možný, protože vidím, že jsou tu hodiny a taky se zkouší tak mi prosímtě napiš ju? dík
strašně mě zajíma a "přitahuje" magie už od malička :)

2 Dajna Dajna | E-mail | Web | 7. října 2009 v 15:17 | Reagovat

[1]: a jeste pls napis mi na email: Kajna@seznam.cz

3 Lion Spiri Lion Spiri | 9. února 2017 v 15:16 | Reagovat

Jen malé upřesnění pro ty, kteří sem zabloudí okem: o Umění mlčet bylo napsáno v článku: "...ostatní by vás považovali za blázny a posmívali by se vám, to by mohlo ovlivnit jak vaši sebedůvěru, tak víru ve své schopnosti..."
pravda v tomto výroku obsažená je tak trochu nešťastně zastřená. Nejde o to, že si člověk vykoleduje posměch a ponížení. Nejdůležitější je ovlivnění sebedůvěry nikoli ve smyslu jejího ponížení a sražení, ale zejména v přehnaném nezdravém sebevědomí. Přecenění svých schopností, tedy výše popisovaná víra ve své schopnosti, je-li přehnaně nezdravá, vede k přecenění sebe sama a jde ruku v ruce s pýchou a ta stahuje zcela jinam, než by bylo žádoucí v intencích prosazovaných na tomto blogu. Umění mlčet je znakem pokorného ducha, protože jde o pohyb na hraně dvou hodnot.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama