Na tomto blogu najdete články k výuce

Lucidní snění-Metody

15. října 2009 v 15:54 | Deine |  Lucidní snění
Ahojki promiňte že to přidávám až teď,ale nějak jsem to nestíhala.No takže budeme probírat jednu metodu o které lidé říkají že funguje :) Já používám klasiku ktero usem vysvětlovala minule.Takže jedná se o testy reality.Ted vám tu dám pár zkopírovaných bodů s těmi testy reality mě by to trvalo 2 dny :D

1. Test ´zdravého rozumu´. Toto je první a nejobvyklejší test. Zkoumejte své okolí, zda se v něm neobjeví něco, co by tam logicky nemělo být. Zeptejte se, zda by se to mohlo odehrát ve vašem běžném životě. Hledejte rozpory. Jste někde, kde jste ještě nikdy nebyli ? Jste s lidmi, kteří žijí na druhé straně země ? Je ve vaší kuchyní slon ? Pokud něco takového zpozorujete, zřejmě sníte.

2. Test čtení. Toto je jeden z nejspolehlivějších testů. Prostě se rozhlédněte kolem a najděte něco na čtení. Pot=, co si to přečtete, podívejte se někam jinam, vraťte se k textu a přečtěte ho znovu. Jestliže sníte, text nebo čísla se obvykle změní po několika takových pokusech. Může být zkomolený, může se úplně změnit, popřípadě nezůstane stejný ve chvíli, kdy ho budete číst. Cokoli, co obsahuje nějaká psaná písmena, bude fungovat - kniha, směrová tabule, adresa. Mnoho lidí používá číslice na digitálních hodinkách.
KLIK C.Č
3. Test létání nebo levitace. Další velmi efektivní test. Zjistěte, jestli jste schopni vzlétnout. Pokud nemůžete létat, zkuste levitovat nebo klouzat těsně nad zemí. Aź získáte více zkušeností s LD, možná se tento test stane vaším nejoblíbenějším, jako je tomu u mě. Jediná nevýhoda testu létání tkví ve skutečnosti, že v některých případech i přes neúspěch při pokusech o létání můžete přece jen snít. Nezapomeňte požívat tento test v kombinaci s ostatními, samozřejmě pokud nebude pozitivní, což ve většině případů je.

4. Test vypínače. Obvykle docela spolehlivý test. Najděte vypínač a zapněte a vypněte světlo. Pokud nefunguje, je zde šance, že máte sen. Vyzkoušejte to několikrát a pozorně sledujte, kdy je zhasnuto a kdy je rozsvíceno. Pokud sníte, obvykle světlo na chvíli přestane fungovat, nebo bude rozsvíceno, i když je vypínač v poloze vypnuto a naopak.

5.Test paměti. Velmi užitečná, nicméně téměř neznámá metoda. Jednoduše se probírejte svojí pamětí směrem do minulosti, kde jste byli a co jste dělali. Pokračujte do minulosti tak daleko, jak to jen půjde, a možná narazíte na nějaké rozpory ve vaší paměti. Díky kontrole vzpomínek si můžete povšimnout něčeho nelogického, co vám uniklo. Také můžete zjistit, že máte v sobě jakýsi blok, amnézii, která vám brání ve vzpomínání. Ve všech těchto případech můžete téměř jistě předpokládat, že jste ve snu. (Nebo že jste se zbláznili J)

6.Test zrcadla. Nejde o nějak spolehlivou metodu, ale obvykle vede k zajímavé zkušenosti. Najděte si zrcadlo a zatímco se do něj budete dívat, zeptejte se, zda sníte. Můžete být překvapeni tím, co se bude dít s vaším odrazem. Možná budete vypadat starší nebo mladší, budete mít jinak upravené vlasy nebo můžete vypadat úplně jinak.

7.Test sebepozorování. Také velmi užitečný test. Prostě se podívejte na své tělo. Prozkoumejte své ruce, trup, nohy, oblečení. Obvykle si ihned uvědomíte, že sníte, protože můžete být oblečeni v něčem, co vám nepatří. Často se stává, že už pouhý pohled na vaše tělo vás dostane do LD. (Jde vlastně o klasickou techniku navození bdělého snění, kterou popisoval už Castaneda. Vzpomenout si ve a podívat se ve snu na své ruce, to je to, o co tu kráčí…)

8. Test pronikání věcmi. Sice to není nejspolehlivější metoda, ale v mnoha případech vám může pomoct. Zkuste prostrčit své prsty něčím pevným, třeba zdí, dveřmi nebo sklem. Zpočátku nemusíte být úspěšní, ale budete - li věřit, že to dokážete, měli byste být schopni prostrčit své prsty skrze cokoli. Navíc tak rozvíjíte schopnost přímo ovlivňovat svojí vírou snovou zkušenost.

9. Test gravitace. Poměrně spolehlivý test. Najděte si něco, co můžete vyhodit do vzduchu a bezpečně to zachytit. Začněte si s tím pohazovat. Možná zjistíte, že předmět neposlouchá zákony gravitace, jak by měl ve ´skutečném´ světě. Abyste zvýšili úspěšnost tohoto testu, zkuste při vyhazování ovlivnit chování předmětu prostřednictvím své vůle.

10.Test ´otázky pro snové osoby´. Tohle není zrovna nejlepší test ve chvíli, kdy bdíte, ale občas může být ve snu užitečný. Pokud ve se ve ´skutečném´ světě někoho zeptáte, zda jsme zrovna ve snu, zřejmě vás obviní z šílenství, ale ve snovém světě je to trochu jinak. Obvykle snové osoby popírají, že jde o sen, ale tak, že poznáte, že jde o lež. Nikdy vás také neobviní z šílenství a v některých případech prostě nerozumí tomu, na co se ptáte, nebo vás úplně přehlíží.
 


Komentáře

1 Dajna Dajna | E-mail | Web | 15. října 2009 v 16:51 | Reagovat

suoer článek :D

2 Alia Alia | Web | 15. října 2009 v 20:41 | Reagovat

Zajímavé, jednou to budu muset zkusit  ^-^

3 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 15. října 2009 v 21:02 | Reagovat

Já už to poznám i bez testů a musím říct, že lucidní sny jsou opravdu super a fascinující....

mimoch. test číslo 4 občas funguje i v realitě :o))) když jsem se nastěhovala do nového bytu, tak tam byly takové zajímavé vypínače :o))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama