Na tomto blogu najdete články k výuce

Významy čísel

6. října 2009 v 18:51 | Alex |  Numerologie
Omlouvám se, že ten článek na hodinu přidávám až teď, ale nebudu z toho zkoušet....


Přehled spojení číslice s planetou:

číslice 1 přebírá energii ze Slunce

číslice 2 přebírá energii z Měsíce

číslice 3 přebírá energii z Marsu

číslice 4 přebírá energii z Merkura

číslice 5 přebírá energii z Jupitera

číslice 6 přebírá energii z Venuše

číslice 7 přebírá energii ze Saturna

číslice 8 přebírá energii z Uranu

číslice9 přebírá energii z Neptuna

Každá číslice představuje energii převzatou z určité planety. Je-li v poli číslic více, potom je energie zvýšená a může to způsobit pro člověka v určitém případě i problém. Jednotlivé číslice mají svůj magický vliv a ve spojení s jinými číslicemi se tento vliv buď zvyšuje nebo snižuje. (mluvíme o numerologické mřížce)

Významy vibračních číslic (vibrační číslice=konečný výsledek součtu data narození)

Vibrační číslice 1

Znázorňuje individuum a počáteční základ všeho. Lidé s touto vibrační číslicí představují touhu po moci, jsou hnací silou, touží po svém uplatnění a po slávě v jakékoliv oblasti. Jdou přímo za svým cílem. Jejich energie je dynamická. Jednička je silná, mocná a egocentrická. Je symbolizována sluncem, které je středem našeho planetárního systému. Člověk s touto vibrační číslicí je cílevědomý, s vůdčí schopností. Spoléhá sám na sebe, touží po pokroku, má velkou sílu a tvůrčí schopnosti. Vyznačuje se nezávislou povahou a zvídavou myslí.

Vibrační číslice 2

Znázorňuje skromnost a diplomacii. Lidé s touto vibrační číslicí se umějí vcítit do situace druhého člověka, chápou lidskou povahu a často je ovládají emoce. Dvojka způsobuje časté změny a dvojakost povahy. Je symbolizována Měsícem, který mění naše nálady. Člověk s touto vibrační číslicí nikdy nenabude slávy, nýbrž stále touží po souladu a klidu. Proto je velice nestálý. Jeho největší překážkou v životě jsou city, proto se v životě nestává příliš silnou osobností. Nahlíží na každou situaci z obou stran. Je taktní a laskavý a v životě mu pomáhá především intuice.

Vibrační číslice 3

Znázorňuje aktivitu a bojovnost. Lidé s touto vibrační číslicí touží po samostatnosti a svobodě. Mají nadání, jou obratní, často riskují a rychle mění své cíle. Trojka představuje tři rozměry, tvoří strany trojúhelníka, což znamená konečnou úplnost. Je symbolzována Marem, který e mocný, silný a neohrožeý. Člověk s touto vibrační číslií je dravý, ale ve všem hledá zábavu, proto je velice veselý. Často opouští dosavadn činnot, když se mu znelíbí, a vrhá se do nových oblastí. Obejde se bez cizí pomoci, i když miluje společnost. Touží po popularitě, nemá rád kritiku, přiímá pouze podněty pro své další aktivity.

Vibračníé číslice 4

Znázorňuje silnou vůli a neměnnost. Lidé s touto vibrační číslicí jsou praktičtí a spolehliví. Jsou však konzervativní, protože jim nejvíce vyhovuje pravidelná, uspořádaná a zaběhnutá činnost. Čtyřka představuje čtverec, což je symbolem všech hmotných věcí na tomto světě, ale také představuje privedlnost. Je symbolizována Merkurem, který je ovlivňován sousedními planetami. Člověk s touto vibrační číslicí je vytrvalý, trpělivý a spořádaný. Vede velmi ukázněný život s nechutí ke změnám a často vidí život černobíle. Snaží se postavit si svou budoucnost na pevných základech. Každý jeho úspěch je vydřený a zasloužený. Často mu chybí sebejistota, a proto je rád, když výsledky jeho činnosti jsou viditelné a on je za ně pochválen.

Vibrační číslice 5

Znázorňuje svobodnou mysl a proměnlivost. Lidé s touto vibrační číslicí jsou neklidní a nestálí. Trpí často nerozhodností. Touží se osvobodit od všech pravidel a svazků. Mají v životě štěstí. Pětka představuje pětiúhelník vymezený pěti body, něco jako ruce, nohy a hlavu, to znamená člověka. Je symbolizována Jupiterem, kterému se říká planeta štěstí. Pětka je také symbolem hvězdy, která zářivě svítí a rozlévá svoji moc na všechny strany. Člověk s touto vibrační číslicí má vůdcovské schopnosti. Je ale nestálý, netrpělivý a dobrodružný. Může vyniknout v jakémkoliv oboru, je mnohostranný.Často upadá do propasti, aby se znovu zvedl a letěl za novou slávou, proto také lehce zavrhne jednu lásku pro druhou. Většinou žije jen přítomností a minulost ho mnoho nezajímá.

Vibrační číslice 6

Znázorňuje harmonii a smysl pro umění. Lidé s touto vibrační číslicí kladou velký důraz na materiální stránku života. Mají v úctě nejvyšší ideály, jsou mírumilovní a nesobečtí, a tak mají skvělé vyhlídky na úspěch. Šestka představuje počet barev v duze, což se váže ke kráse a uění. Je symbolizována Venuší, která je spjena s láskou a uměním. člověk s touto vibrační číslicí potřebuje pro svůj život lásku, náklonnost a uznání, což mu pomáhá rozvíjet jeho sebedůvěru. Tato vibrace mu přináší pokušení a on se nechává svést. Je to člověk optiistický s talentem pro různé směry v umění.

Vibrační číslice 7

Znázorňuje osudovost a záhadnost. Lidé s touto vibrační číslicí jsou velice hloubaví, mají velkou pedstavivost a přemíru inspirace. Mají duševní odvahu, a proto rdi vyhledávají neprobádané situace a studují věci málo známé. Sedička představuje symbol moudrosti a dokonalosti proto je často používána (např. 7 dní v týdnu, 7 tónů ve stupnici nebo 7 hlavních planet), i když je toto dodnes zcela nevysvětleno. Je symolizována Saturnem, který je spojen se záhadami. Tato planea bývá také nositelm neblahých předzvěstí. Člověk s touto vibrační číslicí je houževnatý, zdolává těžké strasti a mlčky překonává i strašlivé situace. Bývá často samotářský. Má léčitelské nadání a velkou magickou sílu.

Vibrační číslice 8

Znázorňuje úspěch a změny. Lidé s touto vibrační čílicí umí odhalit příležitost pro svůj prospěch a nahromadit bohatství. Touží po síle a moci a měří většinou vechno materiální hodnotou. Osmička představuje symbol úspěchu, když ji položíme, je to vlastně nekonečno. Jako nejvyšší sudá základní číslice je symbolizována Uranem, který je spojován s náhlými, nečekanými změnami a transformacemi. Člověk s touto vibrační číslicí má organizační a řídící schopnosti, i když je v zásadě konzervativní. Je to člověk zdatný, praktický a má zdravý úsudek. Překážky nepřekonává sám, to ponechává na těch, které zařadí do svého plánu, proto bývá často úspěšný. Chybí mu inspirace, proto někdy svůj úspěch promešká.

Vibrační číslice 9

Znázorňuje vyšší rovinu a magnetickou sílu. Lídé s touto vibrační číslicí jsou bezprostřední, bystře ragují, nikoho nenapodobují. Jsou inteligentní, nadaní a příjemní. Převažuje u nich rozuzm nad city. Devítka představuje vrchol, jelikož je nejvyšší základní číslicí, je symbolem dokonalosti. Je symbolizována Neptunem, který je spojován s kladnou a zápornou genialitou, velkým věděním. člověk s touto vibrační číslicí má vrozený smysl pro pravdu a vlastní inteligenci, pro praktické činy v příhodný čas. Má vrozené schopnosti a oplývá nadbytkem inspirace. Těší se velké oblibě a dosahuje proslulosti bez velké námahy, přesto je ctižádostivý. Navíc má vysoký stupeň regenerace.

Z knihy Numerologie v praxi, autor - Vladimír Škach
 


Komentáře

1 Dajna Dajna | E-mail | Web | 7. října 2009 v 17:51 | Reagovat

mě se to tak dlouhy nechce číst - bolí mě už oči ale vím, že každá číslice v mém narození a v mřížce něco udáva tře ba já jsem se narodila: 22.11.1995 a takže 22 je že jsem hodně oovlivnitelná a jedenáctka s devítkama je myslím ted už nevím asi umělecké nadaní? a uprostřed mřížky jako je petka udává že budu mit štěstí a nic mi nestojí v ceste :D teda myslím, co si pamatuju

2 Dajna Dajna | E-mail | Web | 7. října 2009 v 18:22 | Reagovat

a jo už jsem to přečetla :D dobry

3 Majinka Majinka | E-mail | 9. července 2010 v 13:35 | Reagovat

podle mého narození mám 4
je to podle toho??
no tak na mě to asi neplatí
zkoušela jsem to podle oblíbených čísel- 1 a to mi vyšlo

4 Michal Michal | E-mail | 21. června 2015 v 14:23 | Reagovat

Ahojte prosim vás napíši vám sem můj datum narození a nemohli by ste mě podle numerologie zjistit to co o mě můj datum prozradí? je to pro mě důležité předem moc děkuji  DATUM: 11.9 1993 prosím směřujte odpovědi na můj email děkuji...:) přeji hezký den

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama